Green Spirit Hesperia is a character from Eternal Aseria Special Edition featuring 首まで 茶色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22033 |
|---|---|
| Name | Green Spirit Hesperia |
| Other Names | エスペリア・グリーンスピリット |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Eternal Aseria Special Edition |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | spear, arm bands, shield, headdress, maid, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Green Spirit Hesperia
プロフィール
Green Spirit Hesperia is a character from Eternal Aseria Special Edition.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| hashiyukas joined |

Facebook 
Aselia the Eternal -The Spirit of Eternity Sword-
Eternal Aseria Special Edition