Anime girl Marimo Saotome is a teen with 首まで length 茶色 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 23019 |
|---|---|
| Name | Marimo Saotome |
| Other Names | 早乙女まりも (さおとめ まりも) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | S*x Life |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | cross, necklace, turtleneck, hair ribbon, ponytail, dress, glasses |
| Personality | |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Marimo Saotome
プロフィール
Anime girl Marimo Saotome is a character from S*x Life.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
Profile
スリーサイズ:B75(A)/ W56/ H86早乙女家の双子の妹。
姉とは対象的に、いつも落ち着いた口調。少々毒舌家な傾向がある。
小説家であり相当な知識量を誇っているが、その分実体験の少なさが悩みの種。
主人公と屈託無く話し合えているまりあを影ながら羨ましく思っている。
彼女の前で胸の話題は禁句。
「かまってくれないと弱ります、衰弱します」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Lavvbotomized joined |

Facebook 
S*x Life