Chika Mikuriya appears in Love Bind as an unsorted character with 首まで 青 hair and 紫 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 23491 |
|---|---|
| Name | Chika Mikuriya |
| Other Names | 御厨 千佳 (みくりや ちか) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Love Bind |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | school uniform, tie, glasses |
| Personality | |
| Birthday | November 17 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 155cm |
| Bust | 82cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chika Mikuriya
プロフィール
Chika Mikuriya is a character from Love Bind.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 青 hair that is 首まで length.
Profile
身長:155cm スリーサイズ:B82/ W56/ H83血液型:AB型 誕生日:11月17日 (さそり座)
要より一学年下の後輩。
クラスでは浮いた存在で、人付き合いがほとんどなく必要以上のおしゃべりもしない。
そのため一見物静かなイメージだが、実体は誰に対しても物怖じしない性格。
一度しゃべりだせば、言いたいことは遠慮せずにずけずけと言う上、かなり口が悪い。
周囲のイメージは、無愛想で何を考えているのか分からない変わり者と、がっちり固定されている。
要には先輩として一応敬語で接するものの、その言動は完全に上から目線。
態度や言葉の端々どころか全面に、出来の悪い相手への落胆と叱咤激励を乗せてぶつけてくる。
「あ〜あ、もしかしたらと思ったけど……先輩、未経験者ですか。がっかりだな」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yARRA joined |

Facebook 
Love Bind