One of the notable characters from Cartagra ~Affliction of the Soul~, Takako Ayasaki is recognized for 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 238 |
|---|---|
| Name | Takako Ayasaki |
| Other Names | 綾崎 楼子(あやさき たかこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Cartagra ~Affliction of the Soul~ |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | Emiko Hagiwara, 萩原えみこ, はぎわら えみこ |
| タグ | tights, school uniform, neckerchief, hairband |
| Personality | |
| Birthday | August 13 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 152cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Takako Ayasaki
プロフィール
Takako Ayasaki is a character from Cartagra ~Affliction of the Soul~.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
Profile
綾崎家の三女。七七の親友でやはり華陽学園の現役女学生。本物のお嬢様なので物腰が柔らかくおっとりした性格だがやや淫乱の気がある隠れ変態。
甘い口調と天然ボケで男を魅了する小悪魔。こんな娘に甘えられたらみんなイチコロである。
七七の兄である秋五に淡い恋心を抱いている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| ShotoTodoroki joined |
| TGaf joined |

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc