☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 24023 |
|---|---|
| Name | Aina Hagiura |
| Other Names | 萩浦 愛奈 (はぎうら あいな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuri Himuro, 氷室 百合, ひむろ ゆり |
| タグ | hair ribbon, jacket, hair intakes |
| Personality | |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
| Role | History teacher |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Aina Hagiura
プロフィール
Anime girl Aina Hagiura is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
スリーサイズ:B90(F)/ W58/ H88主人公が転校するきっかけとなった女教師・優奈の双子の妹で条聖学園の教師。
主人公からは第一のターゲットとして目を付けられている。
穏やかでおっとりとした性格をしているが、芯は強く、決めたことは曲げない頑固さを持ち合わせている。
教師としてはまだ新米で頼りないところもあるが、真面目で優しく学生思い。
いつもは姉に引っ張られているが、ここぞという場面では姉より強い意志を見せる。
貞操観念は固く処女だが、ひとたび快楽を味わうと並外れて乱れてしまう。
姉と比べて身体の発育がよく、未開発だが変態性欲の資質は姉を凌駕している。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Twin sister of Yuuna Hagiura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ichiroh 1 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| Kiten joined |
| aiood8 joined |
12

Facebook 

Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~