One of the notable characters from Nagomibako Innocent Grey Fandisc, Rin is recognized for 胸まで 黒 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 243 |
|---|---|
| Name | Rin |
| Other Names | 凛, りん |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Nagomibako Innocent Grey Fandisc |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Shiho Kawaragi, 河原木志穂, かわらぎ しほ |
| タグ | kimono, blunt bangs, hime cut, hair ribbon |
| Personality | |
| Birthday | December 2 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 162cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rin
プロフィール
Rin is a character from Nagomibako Innocent Grey Fandisc.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 黒 hair that is 胸まで length.
Profile
娼館雪白の売れっ子遊女。28歳という年齢を感じさせないあどけなさや仕草が人気の秘密。言葉遣いも独特で語尾に〜っすと付ける。
上野連続殺人事件で不運にも犠牲となり途中退場してしまったが、今回特別にオリジナルストーリーで緊急復活。
前作に引き続き今作でもエロ担当で大活躍。『いのぐれっ!』では茶道の先生として活躍?
あるキャラクターとの掛け合いは必見。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |

Facebook 
Nagomibako Innocent Grey Fandisc