One of the notable characters from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-, Yuria Harudera is recognized for 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 27336 |
|---|---|
| Name | Yuria Harudera |
| Other Names | 春寺 由梨亜 (はるでら ゆりあ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Erika Narumi, 鳴海エリカ, なるみ えりか |
| タグ | suit, necklace, curly hair, chibi, mole |
| Personality | |
| Birthday | April 2 |
| Sign | Aries ♈ |
| Height | 172cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 92cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuria Harudera
プロフィール
Yuria Harudera is a character from Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA-.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Grisaia no Kajitsu -LE FRUIT DE LA GRISAIA- (2011)
Grisaia no Kajitsu: The Fruit of Grisaia (Series) (2011)
Grisaia no Meikyuu -Le Labyrinthe de Grisaia- (2012)
Le Fruit de la Grisaia (2014)
The Eden of Grisaia (2015)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
9 /from/グリザイアの果実 -LE FRUIT DE LA GRISAIA-/uploads/chars/4758-1484133812.png)
Facebook 
SKyongmania faved