|
☰ Links
|
|
| ID | 28898 |
|---|---|
| Name | Miko Amasaka |
| Other Names | 天坂 みこ (あまさか みこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| タグ | cross, twintails, hair ribbons, hair intakes, stockings, school uniform, bow |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 87cm |
| Blood Type | B |
| Birthday | April 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miko Amasaka
プロフィール
Anime girl Miko Amasaka is a character from Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/へんし~ん!!!~パンツになってクンクンペロペロ~/uploads/chars/5688-1454359342.jpg)
Facebook 
Henshi~n!!! ~Pantsu ni Natte Kunkun Peropero~
Henshin! (Series)