Asuka Mishima is a character from A Town Where You Live featuring 首まで 黒 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 29137 |
|---|---|
| Name | Asuka Mishima |
| Other Names | 御島 明日香, みしま あすか |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | A Town Where You Live |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ayane Sakura, 佐倉綾音, さくら あやね |
| タグ | sweater, knee highs, tomboy, tie, school uniform |
| Personality | |
| Birthday | November 18 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 157cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
5 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asuka Mishima
プロフィール
Asuka Mishima is a character from A Town Where You Live.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
A Town Where You Live