Leona Heidern is a character from The King of Fighters featuring 肩まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 29273 |
|---|---|
| Name | Leona Heidern |
| Other Names | レオナ・ハイデルン |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The King of Fighters |
| Media Type | video game |
| 声優 | |
| タグ | earrings, ponytail, gloves, military, crop top, midriff, blood |
| Personality | |
| Birthday | January 10 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | B |
| Bust | 84cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 87cm |
| Height | 176cm |
| Weight | 66kg |
Menu
|
|
| Day | |
9 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Leona Heidern
プロフィール
Leona Heidern is a character from The King of Fighters.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Heidern
Teammate of Ralf Jones
Teammate of Clark Still
Teammate of Whip
Appears as | Edit Assignments
The King of Fighters (1994)
Days of Memories ~Boku to Kanojo no Atsui Natsu~ (2005)
SNK Heroines Tag Team Frenzy (2018)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
30
12
10
Facebook 