Christine Arnoul is a character from Virtua Call Chronicle featuring 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30453 |
|---|---|
| Name | Christine Arnoul |
| Other Names | クリスチーヌ・アルヌール, Kurisuchiinu Arunuuru |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukari Honma, 本間ゆかり, ほんま ゆかり |
| タグ | side ponytail, midriff, shorts |
| Personality | |
| Blood Type | AB |
| Bust | 96cm |
| Waist | 72cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Christine Arnoul
プロフィール
Christine Arnoul is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | (大人) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle
statishu rated