Yozora Mikazuki is a character from I Don't Have Many Friends featuring 腰まで 黒 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 31417 |
|---|---|
| Name | Yozora Mikazuki |
| Other Names | 三日月夜空 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | I Don't Have Many Friends |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Marina Inoue, 井上麻里奈, いのうえ まりな |
| 声優 | Whitney Rodgers, , |
| タグ | school uniform, fang |
| Personality | |
| Age | 17 |
| Birthday | December 24 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 162cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 79cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
12 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yozora Mikazuki
プロフィール
Yozora Mikazuki is a character from I Don't Have Many Friends.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | (首まで) |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
13
3
Facebook
Play Voice Sample
I Don't Have Many Friends
Haganai Next
