|
☰ Links
|
|
| ID | 31896 |
|---|---|
| Name | Astraea |
| Other Names | アストレア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Heaven's Lost Property: Forte |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Kaori Fukuhara, 福原香織, ふくはら かおり |
| 声優 | Carli Mosier, Carly Mosier, |
| タグ | collar, chain, head wings, wings, cleavage |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Astraea
プロフィール
Anime girl Astraea is a character from Heaven's Lost Property: Forte.
They have been indexed as 女性 大人 with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | (Ageless) |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
In love with Tomoki Sakurai
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Heaven's Lost Property: Forte
Kawaii or NOT?!
| Janiiz joined |
SK071 rated Naruto ★★★★★
|
1
5/uploads/chars/36338-1888374870.jpg)
Facebook 
Heaven's Lost Property: Forte
SK071 rated