☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 32237 |
|---|---|
| Name | Philene Shamrock |
| Other Names | フィリーネ・シャムロック |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| タグ | chibi, coat, cape, hat, plaid, pipe, tights, cheek curls |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Bust | 81cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Philene Shamrock
プロフィール
Anime girl Philene Shamrock is a character from Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 青 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Shippudennarutobbbbb joined |

Facebook 

Let's Kaitou! Nusume-kei!? -Ano Ko no Heart no Nusumi-kata, Oshiemasu♪-