Juni Algiano is a character from Quartett! featuring 首まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 32758 |
|---|---|
| Name | Juni Algiano |
| Other Names | ユニ・アルジャーノ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Quartett! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hairbow, school uniform, bow, twin, instrument, musician |
| Personality | |
| Bust | 78cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juni Algiano
プロフィール
Juni Algiano is a character from Quartett!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Quartett!