Anime girl Hibiki Ganaha is a teen with 腰まで length 黒 hair and 青 eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 33799 |
|---|---|
| Name | Hibiki Ganaha |
| Other Names | 我那覇響 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster SP |
| Media Type | video game |
| 声優 | Manami Numakura, 沼倉愛美, ぬまくら まなみ |
| タグ | ponytail, hair ribbon, necklace, midriff, twin ahoge, bracelet, earrings |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Weight | 41kg |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
| Age | 16 |
| Hometown | Okinawa |
| Hobbies | Knitting; table tennis |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Hibiki Ganaha
プロフィール
Anime girl Hibiki Ganaha is a character from The Idolmaster SP.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster SP (2009)
The Idolmaster Dearly Stars (2009)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
Puchimas! Petit Idolmaster (2013)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
THE iDOLMASTER Platinum Stars (2016)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
台詞 | View All
“ Sea creatures and land creatures alike, let's get excited-! Everybody sing together! Come on, you too Producer-! Today's show is going to be perfect too-!! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| anlessparky joined |

Facebook 