Caster is an unsorted character from Fate / stay night known for 髪上げ / 不明 紫 hair and not visible eyes.
See Other Versions of this Character
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 34997 |
|---|---|
| Name | Caster |
| Other Names | キャスター (Medea) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Fate / stay night |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Atsuko Tanaka, 田中敦子, たなか あつこ |
| タグ | pointy ears, cloak, collar, mage, dress, hood |
| Personality | |
| EN Voice Actor | Tara Platt |
| Bust | 82cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Caster
プロフィール
Caster is a character from Fate / stay night.
They have been indexed as 女性 大人 with Not Visible eyes and 紫 hair that is 髪上げ / 不明 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | Not Visible | (紫) |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 髪上げ / 不明 | (胸まで) |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No | (Yes) |
Relations | Relations Graph
Master of Assassin
Servant of Souichirou Kuzuki
Appears as | Edit Assignments
Fate Stay Night (2004)
Fate (Series) (2004)
Fate / stay night (2006)
Fate/unlimited codes (2008)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2010)
Carnival Phantasm (2011)
Fate/stay Night: Unlimited Blade Works (2014)
Fate / Grand Order (2015)
Fate/stay night: Heaven's Feel - I. Presage Flower (2017)
Today's Menu for the Emiya Family (2017)
Quotes | View all 49 | Add
|
1 likes
It looks like victory is decided. |
|
1 likes
Come. |
|
1 likes
Come. |
|
1 likes
You've actually resisted the control ofthe Command Spells for an entire night. |
|
0 likes
Come. |
|
0 likes
Soichiro... sama... |
|
0 likes
Oh? |
|
0 likes
Noble Phantasm: Rule Breaker. |
|
0 likes
Condition? Isn't it a little late for that? |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Fate / stay night
Kawaii or NOT?!
| Sectex joined |
/from/Fate/stay night/uploads/chars/5688-734391154.png)
Facebook
Play Voice Sample
