One of the notable characters from Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~, Warin is recognized for 肩まで 青 hair, 黄色 eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 35100 |
|---|---|
| Name | Warin |
| Other Names | ワリン |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~ |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yukari Fukui, 福井裕佳梨, ふくい ゆかり |
| タグ | curly hair |
| Personality | |
| Birthday | July 20 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 167cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
3 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Warin
プロフィール
Warin is a character from Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Sea Story Series
Umi Monogatari ~Anata ga Ite Kureta Koto~