Koyori Shinozaki is a character from HoneyComing featuring 胸まで 紫 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 35246 |
|---|---|
| Name | Koyori Shinozaki |
| Other Names | 篠崎 こより(しのざき こより) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | HoneyComing |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hair intakes, dress, ribbon |
| Personality | |
| Height | 131cm |
| Bust | 66cm |
| Waist | 51cm |
| Hip | 70cm |
| Birthday | February 16 |
| Sign | Aquarius ♒ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyori Shinozaki
プロフィール
Koyori Shinozaki is a character from HoneyComing.
They have been indexed as 女性 Child with 緑 eyes and 紫 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | (黄色) |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Masanori Shinozaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
/from/ハニーカミング/uploads/chars/4758-1715476309.jpg)
Facebook 
HoneyComing
SKyongmania faved