Yuria Tenma appears in Kyonyuu Majo as one of the main characters with 肩まで 青 / 緑 hair and 紫 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 36549 |
|---|---|
| Name | Yuria Tenma |
| Other Names | 天摩 優里亜 (てんま ゆりあ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Majo |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuu Amamiya, 雨宮侑布, あまみや ゆう |
| タグ | leotard, hair intakes, boots, stockings, succubus, multicolour hair, tail, wings, horns, school uniform, open shirt, hairclip, gradient hair, thigh-high boots, midriff |
| Personality | |
| Height | 175cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 63cm |
| Hip | 92cm |
| Race | Succubus |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Yuria Tenma
プロフィール
Yuria Tenma is a character from Kyonyuu Majo.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 青 / 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 / 緑 | (紫) |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | (Teen) |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| gyyrfhjtev joined |
3
66
32
70/from/巨乳魔女/uploads/chars/36226-505494205.png)
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Majo