Toyoe Asagiri is one of the main characters from Kyonyuu Majo known for 腰まで / 腰より ピンク hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 36555 |
|---|---|
| Name | Toyoe Asagiri |
| Other Names | 朝霧 豊絵 (あさぎり とよえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Majo |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| タグ | hood, nun, curly hair, mole, frills |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 99cm |
| Waist | 64cm |
| Hip | 90cm |
| Cup Size | H |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Toyoe Asagiri
プロフィール
Toyoe Asagiri is a character from Kyonyuu Majo.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
58
32
70/from/巨乳魔女/uploads/chars/36226-10269139.png)
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Majo