One of the notable characters from Madonna ~Kanjuku Body Collection~, Rie Hori is recognized for 首まで 茶色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 39205 |
|---|---|
| Name | Rie Hori |
| Other Names | 堀 理恵 (ほり りえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Madonna ~Kanjuku Body Collection~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akane Sanada, 眞田朱音, さなだ あかね |
| タグ | 3/4 pants, sneakers, vest, earrings |
| Personality | |
| Bust | 91cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rie Hori
プロフィール
Rie Hori is a character from Madonna ~Kanjuku Body Collection~.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 茶色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
/from/マドンナ~完熟ボディCollection~/uploads/chars/4758-808199517.jpg)
Facebook 
Madonna ~Kanjuku Body Collection~