Murasaki Nishina appears in 3-days Marriage ~Hikarugenji no Koibito~ as one of the main characters with 首まで 青 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 41293 |
|---|---|
| Name | Murasaki Nishina |
| Other Names | 仁科 紫(にしな むらさき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | 3-days Marriage ~Hikarugenji no Koibito~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Midori Maki, 真木碧, まき みどり |
| タグ | ribbon, stockings, school uniform, hair ribbon, braid |
| Personality | |
| Height | 153cm |
| Personality | Naive |
| Bust | 79cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Murasaki Nishina
プロフィール
Murasaki Nishina is a character from 3-days Marriage ~Hikarugenji no Koibito~.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
/from/3-days Marriage ~光源氏の恋人~/uploads/chars/4758-779578800.jpg)
Facebook 
3-days Marriage ~Hikarugenji no Koibito~