Kurohime is an unsorted character from Puni Puni Handmaid known for 首まで 紫 hair, 黄色 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 427 |
|---|---|
| Name | Kurohime |
| Other Names | 黒姫(くろひめ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puni Puni Handmaid |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | crown, tassel, collar, princess, neko, cat ears, tail, bell |
| Personality | |
| Birthday | May 3 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 161.6cm |
| Weight | 49.3kg |
| Bust | 89.4cm |
| Waist | 49.6cm |
| Hip | 83.2cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kurohime
プロフィール
Kurohime is a character from Puni Puni Handmaid.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and 紫 hair that is 首まで length.
Profile
誕生日:5月3日身長:161.6cm 体重:49.3kg
BWH:B89.4・W49.6・H83.2(Eカップ)
海辺を縄張りにしている、野良猫。気位が高く、いつも単独で行動している。
何気に毛なみがよく端正な顔立ちをしており、昔は金持ち宅の猫だったとの噂あり。
生意気で基本的に人間を信用しておらず、餌の施しをかたくなに拒絶。
街の飼犬をからかって手玉にとる毎日。
桟橋で釣り人の魚を盗んで食べたりしているが、
何故か宏尚が与えてくれるご飯は素直に受け取る。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Leon_EX_1 joined |

Facebook 
Puni Puni Handmaid