Anime girl Medaka Kurokami is a teen with 腰まで length 青 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 43345 |
|---|---|
| Name | Medaka Kurokami |
| Other Names | 黒神 めだか, くろかみ めだか |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Medaka Box |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Shelley Calene-Black, Eileen Dover, Shelly Calene-Black |
| 声優 | Aki Toyosaki, 豊崎愛生, とよさき あき |
| タグ | school uniform, cleavage cutout, ahoge, armband, bow, stockings, fan, student council president |
| Personality | |
| Role | Student council president |
| Height | 166.2cm |
| Weight | 56kg |
| Blood Type | AB |
| Bust | 98cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
| Age | 15 |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
12 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
11 Character of the Month nominations |
|
Medaka Kurokami
プロフィール
Anime girl Medaka Kurokami is a character from Medaka Box.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 青 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Zenkichi Hitoyoshi
Sister of Youka Naze
Sister of Maguro Kurokami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 157 | Add
|
2 likes
But I suppose I should thank you. |
|
1 likes
You must have been through a traumatic experience, |
|
1 likes
It allows me to see farther out. |
|
1 likes
Usa, the third-year. |
|
1 likes
Fear not. |
|
0 likes
Do you find this world too ordinary? |
|
0 likes
Fear not! |
|
0 likes
Cigarettes can stunt your growth. |
|
0 likes
Then I'll have you start with ten thousand swings! |
6
6
Facebook
Play Voice Sample
Medaka Box
Medaka Box Abnormal
J-Stars Victory VS
