Yukiko appears in Puni Puni Handmaid as an unsorted character with 腰まで / 腰より 青 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 436 |
|---|---|
| Name | Yukiko |
| Other Names | 二島雪子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Puni Puni Handmaid |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | glasses |
| Personality | |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 161.6cm |
| Weight | 52.4kg |
| Bust | 91.2cm |
| Waist | 50.3cm |
| Hip | 88.8cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukiko
プロフィール
Yukiko is a character from Puni Puni Handmaid.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
誕生日:8月7日身長:161.6cm 体重:52.4kg
BWH:B91.2・W50.3・H88.8(Fカップ)
大学総長の愛孫で、宏尚が片想いしている娘。
宏尚より一歳年上だが、幼い頃より神童ぶりを発揮し、現在では大学の講師をつとめるほど。
特技はチョーク投げ、不真面目な学生の点穴を射る。
誰もが憧れる清楚なお嬢様だが、逆に完璧すぎて言い寄ってくる者は少ない。宏尚も高嶺の花と半ば諦めている。
しかし、当の雪子はやや鈍感な性格をしており、異性達のそんな葛藤には気がついていない。
宏尚とは幼馴染だが、それ以上に関係になれないでいる。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Puni Puni Handmaid