Theta appears in Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ as one of the main characters with 腰まで / 腰より 緑 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 44844 |
|---|---|
| Name | Theta |
| Other Names | シータ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukari Hirayama, 平山縁, ひらやま ゆかり |
| タグ | twintails, hair ribbons, hair intakes, maid, headdress, tie, bow, collar, corset, stockings, pumps, arm bands, chibi |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Theta
プロフィール
Theta is a character from Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 緑 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Marksienes joined |

Facebook 
Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~