Phi appears in Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ as one of the main characters with 腰まで 青 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 44846 |
|---|---|
| Name | Phi |
| Other Names | ファイ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| タグ | ponytail, hair ribbon, maid, headdress, tie, collar, frills, arm bands, pumps, chibi |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 97cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 91cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Phi
プロフィール
Phi is a character from Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~.
They have been indexed as 女性 大人 with ピンク eyes and 青 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | (赤) |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|
3
51
14
64
Facebook 
Silicon Magic ~Umareru Mae Kara Anata Senyou?!~
Elias faved