Nagisa Sena is a character from Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~ featuring 胸まで オレンジ hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 46534 |
|---|---|
| Name | Nagisa Sena |
| Other Names | 瀬名 なぎさ (せな なぎさ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Naho Sawamiya, 澤宮菜穂, さわみや なほ |
| タグ | bikini, midriff |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 105cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 97cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nagisa Sena
プロフィール
Nagisa Sena is a character from Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 / 緑 eyes and オレンジ hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| bernie joined |
| DaikonnRadish joined |
| AquaflowZumaki joined |
3
39
12
52/from/ビーチクビーチ~南国乳辱撮影会~/uploads/chars/5688-1060106666.jpg)
Facebook 
Bi-chiku Beach ~Nangoku Nyuujoku Satsueikai~