One of the notable characters from Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~, Maki Takashima is recognized for 肩まで 緑 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 47477 |
|---|---|
| Name | Maki Takashima |
| Other Names | 鷹島 真貴 (たかしま まき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | twintails, hair loop, flower, kimono, sandals, socks, bag |
| Personality | |
| Bust | 78cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maki Takashima
プロフィール
Maki Takashima is a character from Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | (髪上げ / 不明) |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lordbootyfarra joined |
| Kydalwave joined |
| Darkmaster77 joined |
/from/規制不可 ~俺は実在しないので、ナニをヤッても許される~/uploads/chars/4758-1198521893.jpg)
Facebook 
Kisei Fuka ~Ore wa Sonzai Shinai no de, Nani o Yatte mo Yurusareru~