One of the notable characters from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku, Chouko Misato is recognized for 腰まで / 腰より オレンジ hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 4841 |
|---|---|
| Name | Chouko Misato |
| Other Names | 美里 蝶子(みさと ちょうこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| タグ | school uniform, twin ahoge |
| Personality | Otaku, Pervert |
| Height | 151cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chouko Misato
プロフィール
Chouko Misato is a character from Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and オレンジ hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |

Facebook 
Nakadashi Igai wa Kousoku Ihan!! Joshikousai Nottori Keikaku