Sister Carissa Dela Paz Yepes is a sub character from Colorful Cure known for 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 48663 |
|---|---|
| Name | Sister Carissa Dela Paz Yepes |
| Other Names | カリサ・デラパス・イエペス |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Colorful Cure |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kei Mizusawa, 瑞沢渓, みずさわ けい |
| タグ | earrings, nun, cross, cape, hairband, garter belt, stockings |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sister Carissa Dela Paz Yepes
プロフィール
Sister Carissa Dela Paz Yepes is a character from Colorful Cure.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Colorful Cure