Mimi Kagami is a character from Astraythem featuring 首まで 黒 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 48904 |
|---|---|
| Name | Mimi Kagami |
| Other Names | 加々見 美々 (かがみ みみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Astraythem |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Naomi Wakabayashi, 若林直美, わかばやし なおみ |
| タグ | cheek curls, school uniform, bow, hairclip |
| Personality | |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 151cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mimi Kagami
プロフィール
Mimi Kagami is a character from Astraythem.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 黒 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Daughter of Nene Kagami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| jabiluru joined |
/from/アステリズム -Astraythem-/uploads/chars/5524-1421656834.jpg)
Facebook 
Astraythem