Elizabeth appears in D.C. III ~Da Capo III~ as a supporting character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 49306 |
|---|---|
| Name | Elizabeth |
| Other Names | エリザベス |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | D.C. III ~Da Capo III~ |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | |
| タグ | chain, blazer, tie, ribbon, school uniform, braids |
| Personality | |
| Height | 165cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Elizabeth
プロフィール
Elizabeth is a character from D.C. III ~Da Capo III~.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1 
Facebook 
D.C. Da Capo (Series)
D.C. III ~Da Capo III~