Kana Kisaragi is one of the main characters from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! known for 腰まで / 腰より ピンク hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50004 |
|---|---|
| Name | Kana Kisaragi |
| Other Names | 如月 歌南, きさらぎ かな |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hiroko Taguchi, 田口宏子, たぐち ひろこ |
| タグ | ponytail, school uniform, ribbon, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 149cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Kisaragi
プロフィール
Kana Kisaragi is a character from Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 黄色 eyes and ピンク hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 黄色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Chazerfilp joined |
| OldschoolAnimes joined |
| Jergee joined |
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Dai Ni Ongakushitsu e Youkoso!!