One of the notable characters from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-, Tiara Filo Serpettane is recognized for 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 50385 |
|---|---|
| Name | Tiara Filo Serpettane |
| Other Names | ティアラ・フィロ・サーペッタン |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Maki Tomonaga, 朋永真季, ともなが まき |
| タグ | hinnyuu, tiara, hair ornament, opera gloves, dress, hair intakes, cleavage cutout |
| Personality | |
| Bust | 72cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 75cm |
| Birthday | August 8 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tiara Filo Serpettane
プロフィール
Tiara Filo Serpettane is a character from Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
4
50
20
Facebook 
Zettai Saikyou ☆ Oppai Sensou!! -Kyonyuu Oukoku vs Hinnyuu Oukoku-