☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 50430 |
|---|---|
| Name | Konatsu Natsu |
| Other Names | 奈津 小夏 (なつ こなつ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chu→ninG Lover |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Tomoe Tamiyasu, 民安ともえ, たみやす ともえ |
| タグ | ponytail, school uniform, tie, hairclip, chibi |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Bust | 78cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 75cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Konatsu Natsu
プロフィール
Anime girl Konatsu Natsu is a character from Chu→ninG Lover.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Older sister of Natsuki Natsu
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Tarnhauser joined |
| Buff joined |
| scijvmas joined |
| FR0STY joined |
nath256 rated Naruto Shippuden ★★★★
|
/from/チューニングラバー/uploads/chars/5524-902463358.jpg)
Facebook 

Chu→ninG Lover
nath256 rated