☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 5066 |
|---|---|
| Name | Ai Ogata |
| Other Names | 緒方 藍(おがた あい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Pure Mail |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Eri Saita, 祭田絵理, さいた えり |
| タグ | school uniform, bow, sneakers |
| Personality | |
| Birthday | June 3 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Star Sign | Gemini |
| Blood Type | B |
| Height | 150cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 78cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ai Ogata
プロフィール
Anime girl Ai Ogata is a character from Pure Mail.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 耳まで length.
Profile
主人公の妹で、子供の頃からずっと主人公の傍にいるお兄ちゃん子です。春に主人公と同じ学校に進学して、喜んでいます。
まだまだ子供っぽいところが抜けない女の子で、夜更かしなどを無意味に背伸びして一生懸命大人っぽくしようとしています。
明るく人見知りしない性格から、入学早々沢山友人を作って、楽しい学校生活を送っていますが、最近は主人公と一緒に登下校することに情熱を燃やしています。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Xhj joined |
1 

Facebook 

Pure Mail