Yumeko Sakurai is an unsorted character from The Idolmaster Dearly Stars known for 胸まで オレンジ hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 51116 |
|---|---|
| Name | Yumeko Sakurai |
| Other Names | 桜井 夢子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster Dearly Stars |
| Media Type | video game |
| 声優 | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | October 24 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 156cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumeko Sakurai
プロフィール
Yumeko Sakurai is a character from The Idolmaster Dearly Stars.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and オレンジ hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster Dearly Stars (2009)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| alexasnginx joined |

Facebook 