Akira Nishii is a character from Amae Haha Nozomi featuring 肩まで 茶色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 52278 |
|---|---|
| Name | Akira Nishii |
| Other Names | 仁志井 晶 (にしい あきら) |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Amae Haha Nozomi |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | ahoge, twintails, bow, school uniform, sukumizu, knee highs, sneakers |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 48kg |
| Bust | 91cm |
| Waist | 57cm |
| Waist | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akira Nishii
プロフィール
Akira Nishii is a character from Amae Haha Nozomi.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
51
12
52/from/甘え母 希美「だめよ、そんなにお母さんを求めないで……」/uploads/chars/5688-337671842.jpg)
Facebook 
Amae Haha Nozomi