Chinatsu Takamiya is a character from Kyouiku Shidou featuring 肩まで 緑 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 55566 |
|---|---|
| Name | Chinatsu Takamiya |
| Other Names | 高宮 千夏(たかみや ちなつ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kyouiku Shidou |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuri Takamura, 高村優里, たかむら ゆり |
| タグ | ponytail, hair bobble, school uniform, tie, shorts, sneakers |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chinatsu Takamiya
プロフィール
Chinatsu Takamiya is a character from Kyouiku Shidou.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 緑 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 緑 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
20
15/from/教育指導/uploads/chars/7200-26289103.png)
Facebook 
Kyouiku Shidou