Sakura Shizuno appears in Baldr Sky Zero as one of the main characters with 腰まで / 腰より 黒 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56202 |
|---|---|
| Name | Sakura Shizuno |
| Other Names | 静野 咲良 (しずの さくら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Baldr Sky Zero |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Shizuno
プロフィール
Sakura Shizuno is a character from Baldr Sky Zero.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
/from/バルドスカイ ゼロ/uploads/chars/5524-1947080430.jpg)
Facebook 
Baldr Sky (Series)
Baldr Sky Zero