Kei is a character from Baldr Sky Zero featuring 肩まで 茶色 hair and 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 56203 |
|---|---|
| Name | Kei |
| Other Names | ケイ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Baldr Sky Zero |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kei
プロフィール
Kei is a character from Baldr Sky Zero.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Brotei joined |
| SHIRO3 joined |

Facebook 
Baldr Sky (Series)
Baldr Sky Zero