☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 56321 |
|---|---|
| Name | Honoka Ichinose |
| Other Names | 一之瀬 帆花 (いちのせ ほのか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | I'm Asking for More Sisters |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Toa Yukimura, 雪村 とあ, ゆきむら とあ |
| タグ | school uniform, hair ribbons, stockings |
| Personality | |
| Birthday | June 25 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | B |
| Height | 152cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Honoka Ichinose
プロフィール
Anime girl Honoka Ichinose is a character from I'm Asking for More Sisters.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Younger sister of Kazuha Ichinose
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| Xhj joined |
/from/ナイものねだりはもうお姉妹/uploads/chars/5524-1568892973.jpg)
Facebook 

I'm Asking for More Sisters