Iori Himeboshi appears in Jokuaku Saimin 180 Byou as an unsorted character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 56605 |
|---|---|
| Name | Iori Himeboshi |
| Other Names | 姫星 伊織 (ひめぼし いおり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Jokuaku Saimin 180 Byou |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | stockings, school uniform, bow, frills, curly hair, hair ribbons, twin ahoge, cheek curls |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Iori Himeboshi
プロフィール
Iori Himeboshi is a character from Jokuaku Saimin 180 Byou.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Weeb666999 joined |
SKyongmania faved One Piece Film: Strong World
|
SKyongmania rated One Piece Film: Strong World ★★★★★
|
/from/濁悪催眠180秒 ~目が覚めたら非処女になっていた~/uploads/chars/5688-808813208.jpg)
Facebook 
Jokuaku Saimin 180 Byou
SKyongmania faved