Erika Ingeborg is an unsorted character from Heaven Strada known for 胸まで 茶色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 571 |
|---|---|
| Name | Erika Ingeborg |
| Other Names | エリカ・インゲボルグ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Heaven Strada |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | labcoat, hair ribbon, ponytail, doctor, pumps |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Erika Ingeborg
プロフィール
Erika Ingeborg is a character from Heaven Strada.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 茶色 hair that is 胸まで length.
Profile
身長:170cm 体重:51kg体型:92(F)・60・89
若くして博士号を取得した一種の天才科学者だが禁忌とされる遺跡の研究にのめり込み過ぎたため学会を追放され。学会から追放された後、結婚して主婦になったが、秘密裏に遺跡の研究を続けていた。お裾分けをしてくれる優しい隣の奥さんだと思っていたが、禁断の研究に没頭し続けたため旦那に逃げられてしまった。その後、アレフ達行動を共にして遺跡の調査に乗り出した。熱中すると周囲のことは忘れてしまうマイペース没頭型タイプ。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Marksienes joined |

Facebook 
Heaven Strada