See Other Versions of this Character
☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 60960 |
|---|---|
| Name | Byakuya Togami |
| Other Names | 十神白夜(とがみ びゃくや), Ultimate Affluent Progeny |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Media Type | video game |
| 声優 | Akira Ishida, 石田彰, いしだ あきら |
| 声優 | Jason Wishnov, , |
| 声優 | Josh Grelle, , |
| タグ | single bang, tie, suit, glasses, bishounen |
| Personality | |
| Birthday | May 5 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 185cm |
| Weight | 68kg |
| Bust | 81cm |
| Blood Type | B |
| Favorite food | Coffee |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
3 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Byakuya Togami
プロフィール
Anime boy Byakuya Togami is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as 男性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Danganronpa: Trigger Happy Havoc (2010)
Danganronpa (Series) (2010)
Danganronpa 2: Goodbye Despair (2012)
Danganronpa Another Episode: Ultra Despair Girls (2014)
Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Future Arc (2016)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
2
1/from/ダンガンロンパ 希望の学園と絶望の高校生/uploads/chars/8148-794905797.jpg)
Facebook 
