Mondo Owada is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc featuring 耳まで 金髪 / 黄色 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 60962 |
|---|---|
| Name | Mondo Owada |
| Other Names | 大和田紋土(おおわだ もんど), Ultimate Biker Gang Leader |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Media Type | video game |
| 声優 | Kazuya Nakai, 中井和哉, なかい かずや |
| 声優 | Keith Silverstein, David Keefir, David Roach |
| 声優 | Christopher R. Sabat, Chris R. Sabat, Chris Sabat |
| タグ | open shirt, muscular, delinquent, pompadour, coat, biker |
| Personality | |
| Birthday | June 9 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 187cm |
| Weight | 76kg |
| Bust | 86cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mondo Owada
プロフィール
Mondo Owada is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as 男性 Teen with ピンク eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 男性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| TGaf joined |
| sunflowerseeds joined |
/from/ダンガンロンパ 希望の学園と絶望の高校生/uploads/chars/8148-570124670.jpg)
Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)