Mebae Shirakusa is a character from Cocoro@Function! featuring 肩まで 紫 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 62893 |
|---|---|
| Name | Mebae Shirakusa |
| Other Names | 白草 めばえ (しらくさ めばえ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Cocoro@Function! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Minami Imaya, 今谷皆美, いまや みなみ |
| タグ | ribbon, stockings, school uniform, hairband, twin |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 79cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mebae Shirakusa
プロフィール
Mebae Shirakusa is a character from Cocoro@Function!.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Felfel1210 joined |
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |
/from/ココロ@ファンクション !/uploads/chars/11498-140281951.jpg)
Facebook 
Cocoro@Function!