Celes Alford appears in Precious Last Summer Party as an unsorted character with 胸まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 647 |
|---|---|
| Name | Celes Alford |
| Other Names | セリス・アルフォード |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Precious Last Summer Party |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | twintails, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Celes Alford
プロフィール
Celes Alford is a character from Precious Last Summer Party.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
Profile
学園の理事長を父に持つ、ハーフのお嬢様。普段はクールぶっているがもすぐムキになる負けず嫌いな性格。
実は笑い上戸で、くだらないギャグに弱い。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Precious Last Summer Party